I čokoláda je sladká, ale z lásky se nekazí zuby...

Putování na Helfenburk

18. srpna 2008 v 13:07 | Zdenda
Po krásně strávených dnech na moravě, jsme se vydali objevovat nová místa naší země, tentokrát na strakonicko. Opravdu málokdy se mi nedařilo počasí, tak jsem si to asi "vybral" holt asi na tenhle vandr. Mrzí mne to ale nedošli jsem až tam kam jsme chtěli - počasí nám to znemožnilo.
První den našeho putování byl nádherný, až jsem si trochu přál, aby se na chvíli zatáhlo, poněvadž mi bylo opravdu horko. Procházku krásným krajem, jsem si zpestřili návštěvou "filmové vsi" Hoštice. Mám z ní smíšené pocity.. Krasná malinká víska, která má pojmenované ulice :-) v návaznosti nafilmovou slávu. Zajimavý zámeček - zavřený. Na návsi platíte za to že tam parkujete :-) (ještě že jsme přišli pěšky). Navíc se zde konal festival Stodola (na počest Michala Tučného), bylo zde jeho fanoušků - takže každý chlap (občas i ženská) měli zarostlé vousy, "lennonky", velký western klobouk ...prostě fanoušci ;-)
Prošli jsme si vesnici, samozřejmě i hřbitov s kostelíkem, jak je naším zvykem, pokračovali dál okolo přestavěného komplexu bývalé JZD a bizarního autobusu s obrázky Troškovy trilogie..:-)
Procházeli jsem klidnou a krásnou krajinou. Odbočili na polní cestu a po poledním odpočinku, sledování stádem krav, pokračovali dále do malinkých neznámých vesniček.
Po malé změně trasy :-) jsme konečně došli do vesničky, kde bylo totálně mrtvo :-) (jak říká jeden z mých kamarádů) , ale bylo tam krásně. Hledali jsem místo na spaní. To bývá to nejdůležitější a zároven nejtěžší.....štěstí přálo...našli jsem naprosto ideální místo, navíc s výhledem na západ.
Když se začalo smrákat, postavili jsme stan a zabydleli se. A stejně jako před rokem jsem koukali na krásnou "televizi". Západ slunce byl moc hezký.
V noc i mne vzbudil déšt, řekl jsem si přes noc se vyprší a bude klid. Mýlil jsem se. Pršelo stále, pořád, snad jen ne v tu chvíli kdy jsme balili stan. Začala bouřka, byli jsme mokří, počasí bylo strašné, navíc byla mlha. Měli jsem štěstí, z vesnice kde jezdí 3 busy za den, asi za 30 min jeden jel. Svezli jsme se do Strakonic, prohlédli místní hrad a jeli domů.
No, alespon že nám vyšel ten jeden krásný den. I tak to stálo za to.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.