I čokoláda je sladká, ale z lásky se nekazí zuby...

Coldplay

23. září 2008 v 12:31 | Zdenda
Coldplay to jsou emoce, skvělá hudba, aktuální turné Viva La Vida Tour, moje srdeční záležitost, cinkavý zvuk kytar britských kytar, doplněné skvělými bicími, přesnou basou...vše podbarvené rozličnými zvuky samplerů a kláves či klávíru samotného.
Měl jsem to štěstí, že jse mse dostal na koncert,který se uskutečnil v Praze v O2 areně.
Arénu na žhavila kapela Alberta Hammonda jr. a myslím že dost slušně. Nekonečné čekání přehlušila vídeňská klasika Na krásném modrém Dunaji, po níž se začali objevovat rify skvělého intra Life in technicolor, které zároveň otevírá i nově vydané album. Byl to skvělý příchod. Koncert začal. Chris Martin příjemně potěšil pozdravem AHOJ:-) a po chvíli lámanou češtino "konecne sme taty".Tímto si vysloužil bouřlivé ovace. Sám se ovšem okamžitě omluvil, za svojí češtinu, kterou zhodnotil jako hodně složitý jazyk :-)
Po velice silném začátku, kdy zazněly písně Violet Hill, či starší hitovky Clocks, In my place, Speed of sound, chtělo rozdychtěné a náročné pražské publikum stále více a více....Uchvatné písně byly doprovázeny výbornou světelnou show.
Moc jsem se osobně těšil na Cemeteries Of London - nezklamala mne. Následovala mírnější fáze s táhlou a nádhernou Fix you a opět další vrchol Viva la vida a Lost.
Energii sršící Chris Martin, lítal po podiu, bavil, zpíval, komunikoval....
Kapelu v tu chvíli zmizela....objevila se relativně kousek od nás. uprostřed tribun naproti podiu, kde akusticky zahráli a zazpívali tolik očekávanou The Scientist a další kousek zpíváný Willem Championem Death Will Never Conquer ........
Kapela opět zmizela...dunící O2 aréna je vyvolala nazpět, za svitu tisíců světlušek - mobilních telefonů:-)
Prvním přídavkem byl Politik se svojí silou nenechal sedet nikoho z přítomných. Celá hala tančila a zpívala. Příjemným pohlazením byla Lovers in Japan s delikátními efekty.
Burácející aréna si žádala o druhý přídavek, i ten dostala v podobě nádherně žluté Yellow....Poslední písní byla Fix you, kdy Chris Martin vložil místo slok slova o Praze, české republice a o tom, že se vrátí.....moc se těším až se zase vrátí.
Asi jsem nenapsal vše so se událo tohoto večera, ale upřímně...ani to nejde. (foto viz níže)
Life In Technicolor - Violet Hill - Clocks - In My Place - Speed Of Sound - Cemeteries Of London - Chinese Sleep Chant - 42 - Fix You - Strawberry Swing - God Put A Smile Upon Your Face (techno verze) - The Hardest Part (piano) - Postcards From Far Away (instrumentální verze) - Viva La Vida - Lost! - The Scientist (akustická verze) - Death Will Never Conquer (akustická verze) - Viva La Vida (remix)První přídavek Politik - Lovers In Japan - Death And All His FriendsDruhý přídavek Yellow - Fix You (opakování)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 jakudo jakudo | Web | 23. září 2008 v 13:05 | Reagovat

Nejlepší koncert na kterém jsem kdy byl!!!

2 purple frog purple frog | Web | 13. prosince 2008 v 14:22 | Reagovat

Suhlasim ja som bola v Budapesti a este chcem!!!! Je to ako droga...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.